4-drzwiowy Ford Mustang pokazuje, że wciąż może wyglądać fantastycznie

W najnowszej wizualizacji 4-drzwiowy Ford Mustang wydaje się być dobrym pomysłem.

W najnowszej wizualizacji 4-drzwiowy Ford Mustang wydaje się być dobrym pomysłem.

Od lat możemy obserwować różne wizualizacje 4-drzwiowego Forda Mustanga. O samochodzie mówi się od dawna i najpewniej niedługo faktycznie samochód pojawi się w ofercie Forda. Mówi się, że „Mustang” ma się stać submarką amerykańskiego producenta, w którego portfolio ma się znaleźć Coupe i Cabrio w nowej odsłonie, zaprezentowany niedawno elektryczny SUV o nazwie Mach-E, drugi SUV jednak z tradycyjnym napędem, a także 4-drzwiowy sedan, który ma być następcą Forda Mondeo/Fusion.

Najnowsza wizualizacja to projekt Josha Byrnesa, który wykonał ją specjalnie na zlecenie portalu Carscoops. W odróżnieniu od poprzednich, tutaj spróbowano pokazać zupełnie nową generację Mustanga, zachowując przy tym znane kształty i znaki rozpoznawcze.

Efekt jest naprawdę niezły. Nadwozia prezentuje się dynamicznie i agresywnie. Przedni pas to połączenie atrapy chłodnicy z Mach-E wraz ze sportowymi liniami znanymi z Coupe. Przednie lampy zyskały nowy kształt, jednak posiadają znane trzy paski w postaci świateł do jazdy dziennej.

Wnętrze to połączenie znacznego designu Mustanga Coupe wraz z nowoczesnością elektrycznego Mustanga Mach-E. Deska rozdzielcza wciąż posiada znajomy kształt, do którego przyzwyczailiśmy się od lat, jednak posiada ogromny pionowy wyświetlacz systemu inforozrywki, masywny tunel środkowy i skórzane wykończenie.

W kwestii jednostki napędowej, 4-drzwiowy Mustang powinien być dostępny z tymi samymi jednostkami, co Coupe i Cabrio. To oznacza, że bazowa wersja powinna posiada 2,3-litrowy silnik EcoBoost o mocy 290 KM i 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Topowa wersja GT powinna być wyposażona w 5-litrowy silnik V8 o mocy 450 KM oraz 529 Nm momentu, posiadać 4-końcówki wydechu i gwarantować bardzo dobre osiągi.

Niewykluczone jest, że auto będzie nazywać się w stylu „Mustang Mach-S” i będzie pojazdem wyłącznie elektrycznym, który będzie miał za zadanie powalczyć z Teslą Model S. W tym wypadku silniki elektryczne powinny generować do 465 KM i 830 Nm, a akumulatory będą miał maksymalnie pojemność 98,8 kWh. Zasięg na jednym ładowaniu powinien wynosić do 600 km.

Aktualnie spekuluje się, że 4-drzwiowy Ford Mustang zadebiutuje najszybciej w 2023 roku.

2023 Ford Mustang Mach-S – wizualizacja, kwiecień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło i zdjęcia: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz