Ford Mustang ma już 56 lat

Wciąż jest najpopularniejszym samochodem sportowym na świecie.

Wciąż jest najpopularniejszym samochodem sportowym na świecie.

W tym roku mija 56. rocznica pierwszej premiery Forda Mustang, który niemalże natychmiast stał się najchętniej kupowanym samochodem sportowym na świecie. W zaledwie 12 miesięcy od premiery złożono ponad 415 tysięcy zamówień, a milionowy egzemplarz zjechał z taśmy produkcyjnej 23 miesiące po premierze.

Dziś Ford Mustang dostępny jest w 146 krajach na całym świecie, a najnowsza, szósta generacja sprzedała się w ponad 633 tysiącach sztuk od czasu premiery w 2015 roku. Łącznie wyprodukowano już ponad 10 milionów egzemplarzy Forda Mustanga.

Większość sprzedaży pochodzi oczywiście ze Stanów Zjednoczonych. W 2019 roku było to 72.489 egzemplarzy, czyli aż 71 procent globalnej sprzedaży. Niemniej samochód zyskuje na popularności w Europie. 6. generacja jest po raz pierwszy dostępna z kierownicą po prawej stronie, co zwiększyło popularność w Wielkiej Brytanii, a także szeroko dostępna w każdym kraju europejskim.

W 2019 roku największy wzrost sprzedaży Mustanga jest odnotowywany został w Polsce oraz Francji (wzrost o 50%), a także w Niemczech (33%). Łącznie w ubiegłym roku w Europie sprzedano 9.900 egzemplarzy, co jest wzrostem o 3%. Tymczasem w USA zanotowano spadek o 4,4%.

2020 Ford Mustang Shelby GT350R

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz