Porsche Boxster został przebudowany na klasyczne 356 Speedster

Efekt po prostu zdumiewający.

Efekt po prostu zdumiewający.

Oto jeden z najciekawszych projektów w stylu retro. Brytyjska firma Total Headturners zaprezentowała ich pierwszy egzemplarz Iconic Autobody 387 Speedster, czyli repliki klasycznego Porsche 356 Speedster na bazie… Porsche Boxster 987 lat 2004-2012.

Trzeba przyznać, auto wygląda fantastycznie. Proporcje zostały bardzo starannie zachowane, a takie elementy jak klasyczne okrągłe lusterka, nowoczesne przednie reflektory z LED-owym ringiem, czy chromowane dodatki nadają mu wyrazu.

Na pokładzie znajdziemy wiele nowoczesnych elementów, których próżno było szukać w oryginale. Przednia szyba jest podgrzewana, na tylnej klapie jest wysuwany spoiler, a we wnętrzu znajdziemy klimatyzację, elektryczne szyby, wysokiej jakości zestaw audio, czy podgrzewane fotele i komputer pokładowy.

Jeśli chodzi o napęd, to sercem prezentowanego egzemplarza jest 6-cylindrowy, 2,7-litrowy silnik o mocy 240 KM, czyli bazowa wersja dostępna w Boxsterze z początku produkcji. Napęd przekazywany jest wyłącznie na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej. Pierwotnie pozwalało to na sprint do „setki” w 6,2 sekundy i rozpędzić się do 256 km/h.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by na zamówienie zbudować replikę z topowy silnikiem wariantu „S”, czyli 3,4-litrową jednostką o mocy 310 KM i zestawić go np. z 7-stopniową skrzynią automatyczną PDK. Taka moc w Boxsterze pozwalała na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,4 s i rozpędzić do 272 km/h.

Prezentowany pierwszy egzemplarz tego modelu jest na sprzedaż w cenie 69.995 funtów, czyli dziś jest to równowartość 358.777 złotych.

2004 Porsche Boxster – egzemplarz przebudowany na 356 Speedster

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz