Co powiecie na wskrzeszenie BMW Serii 3 Compact?

Seria 1 połączona z liniami aktualnej Serii 3 wygląda całkiem nieźle.

Seria 1 połączona z liniami aktualnej Serii 3 wygląda całkiem nieźle.

BMW Serii 3 Compact to model, który doczekał się dwóch generacji i był w sumie produkowany przez 11 lat. Był to ciekawy model oparty na Serii 3, który konkurował z Audi A3, a w ostatnich latach również z Mercedesem Klasy C SportCoupé. Wyróżniał się nieco innym przednim pasem, całkowicie nowym tyłem, a także ograniczoną ofertą jednostek napędowych. Auto zostało wycofane w 2004 roku wraz z debiutem zbudowanej od zera Serii 1.

Dziś oferowanie jednocześnie Serii 1 i Serii 3 Compact mija się z jakikolwiek celem. Jedyną możliwością, by taki model wprowadzić do gamy, byłoby oferowanie wariantu 3-drzwiowego oraz napędu na tylną oś. Najnowsza generacja Serii 1 jest pierwszą w historii, która oferowana jest wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback i w dodatku z napędem na przednią oś (na wszystkie koła opcjonalnie w 120d i M135i).

Niemniej, wizualizacja takiego modelu w wykonaniu Kolesa, jest całkiem niezłe. Przedni pas jest dokładnie taki sam, jak w Serii 3, a tylne lampy zaskakująco dobrze pasują do hatchbacka. Widzimy tu topowy wariant 330i z M pakietem, co uwydatnia wszystkie zalety Serii 3.

2022 BMW Serii 3 Compact – wizualizacja, kwiecień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Kolesa

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz