Volkswagen ma już prawie wystarczającą liczbę SUV-ów

Producent planuje jeszcze kilka nowych modeli.

Producent planuje jeszcze kilka nowych modeli.

W tym momencie ciężko jest już znaleźć producenta motoryzacyjnego na rynku, który nie posiadałby w swojej ofercie SUV-a, bądź crossovera. Na auto tego typu zdecydowały się już nawet takie marki jak Aston Martin czy Lamborghini. Są to jednak tylko pojedyncze modele, wiele firm w swoim portfolio posiada kilkanaście wysokich maszyn, są to m.in. BMW czy Volkswagen.

Chociaż jeszcze do niedawna wydawałoby się, że ekspansja SUV-ów będzie bardzo ciężka do zatrzymania, to Volkswagen poinformował ostatnio, że niebawem zaprzestanie rozwijania oferty takich aut.

Nie wydaje mi się, żeby wzrost liczby SUV-ów miał się skończył, ale mamy dość. Nie potrzebujemy już więcej niż 10 kolejnych. Musimy mieć portfolio, które jest efektywne jeżeli chodzi o ilość modeli. Jeśli mamy ich zbyt wiele i sprzedajemy 30.000, czy 40.000 sztuk danego samochodu rocznie, nie zarobimy na tym pieniędzy. Skupimy się na samochodach, które mogą się udać.

Szef działu badań i rozwoju Volkswagena, Frank Welsch

Chociaż zdanie mówiące o nie więcej niż 10 kolejnych SUV-ach może przerażać, to jednocześnie jest ono światełkiem w tunelu, które zwiastuje, że Volkswagen ma już w planach wstrzymanie się tworzenia kolejnych wysokich maszyn.

SUV-ami marki o których było ostatnio najgłośniej to 460-konny Volkswagen Touareg R Plug-In Hybrid oraz całkowicie elektryczny Volkswagen ID.4.

2019 Volkswagen Touareg V8 TDI – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz