Dähler przygotował BMW M340i podkręcone do 475 KM i 680 Nm

Ktoś chętny na BMW M3 Touring i w dodatku bez przerośniętych nerek?

Ktoś chętny na BMW M3 Touring i w dodatku bez przerośniętych nerek?

Aktualnie wciąż jesteśmy na etapie wyczekiwania na zupełnie nową generację BMW M3, czyli bazującą na Serii 3 G20. Ma ona wprowadzić szereg zmian, a jedną z nich będzie zupełnie nowy design przednie pasa, który wprowadzi ogromne nerki inspirowane koncepcyjnymi modelami ostatnich lat.

Niemniej, gdy auto będzie już w ofercie, to wciąż będzie oferowane wyłącznie jako sedan – praktyczny wariant Touring nie jest planowany, co oznacza, że Audi RS4 Avant oraz Mercedesa-AMG C63 wciąż nie będą miały konkurenta od bawarskiego producenta.

Tu z pomocą przychodzi austriacki tuner Dähler, który właśnie zaprezentował ciekawe pakiety do aktualnie topowego BMW M340i Touring, czyli wersji kombi. Na dzień dzisiejszy dostępny są dwa poziomy modyfikacji. Pierwszy podnosi moc do 442 KM oraz 630 Nm, a drugi do 475 KM oraz 680 Nm. Są to wartości większe od BMW M3 F80, które generowało 425 KM i 550 Nm.

Pakiety zawierają również nowy układ wydechowy, obniżone zawieszenie oraz dwa rodzaje dedykowanych, 20-calowych felg. W kwestii samego wyglądu, austriacki tuner przygotował wyłącznie dokładkę do przedniego zderzaka, która ma zadanie zwiększyć docisk i poprawić stabilność.

Jeśli pakiet od Dähler do was nie przemawia i chcielibyście czegoś nieco bardziej wyróżniającego się, we wrześniu 2019 roku Alpina zaprezentowała model B3 Touring, czyli własną interpretację Serii 3 Touring podkręconą do 468 KM oraz 700 Nm.

2020 BMW M340i od Dähler

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz