Supersamochody

Projekt hybrydowego supersamochodu BMW został anulowany?

Maszyna bazować miała na koncepcie BMW M Vision NEXT.

Maszyna bazować miała na koncepcie BMW M Vision NEXT.

W zeszłym roku BMW zaprezentowało światu koncepcyjną maszynę BMW Vision M NEXT, która zapowiadała nadejście hybrydowego supersamochodu marki, który miałby być swoistym następcą modelu i8, który niebawem zniknie z oferty producenta. Wiele fanów bawarskiej firmy ekscytowało się na myśl o takim pojeździe, niestety okazuje się, że ten może w ogóle nie powstać, ponieważ BMW najpewniej porzuciło projekt.

Informacja o tym opublikowana została na portalu BMW Blog, który wielokrotnie dostarczał sprawdzonych informacji o bawarskim producencie. Według niego BMW nie zamierza dalej rozwijać projektu swojego supersamochodu z uwagi na to, że badania nad nim pochłonęłyby zbyt dużo pieniędzy, które nie zwróciłyby się, nawet jeżeli pojazd cieszyłby się tak dużą popularnością jak i8.

Sytuacja, w której dana marka porzuca projekt topowej maszyny, ostatnimi czasy dzieje się bardzo często. Z uwagi na coraz bardziej wyżyłowane normy emisji zanieczyszczeń, które są narzucane przez UE oraz kary jakie czekają na producentów, którzy ich nie spełniają, coraz więcej europejskich firm motoryzacyjnych ogranicza swoją ofertę, rezygnuje z wielolitrażowych jednostek i projektuje swoje maszyny tak, aby były jak najtańsze w produkcji.

2019 BMW M Vision NEXT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW Blog

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz