Supersamochody

Poznajcie futurystyczne Ferrari F42

Ten wyjątkowy projekt to tylko wizualizacja, jednak stworzona przez wybitnego polskiego projektanta z CD Projekt Red.

Ten wyjątkowy projekt to tylko wizualizacja, jednak stworzona przez wybitnego polskiego projektanta z CD Projekt Red.

Gdy w 1987 roku Ferrari zaprezentowało model F40, oficjalnie nastąpił nowy rozdział w historii marki. Włosi weszli w segment supersamochodów, który był oferowany na szeroką skalę i każdy, o wystarczająco głębokim portfelu, mógł tego doświadczyć. Auto miało nadwozie wykonane z włókna węglowego, lekki silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 478 KM, co przełożyło się na masę 1325 kg, czas od 0 do 100 km/h tylko 4,5 sekundy i prędkość maksymalną 325 km/h. Łącznie powstało 1310 egzemplarzy modelu i dziś auto uznawane za jeden z najbardziej kultowych modeli Ferrari.

Auto doczekało się wielu wybitnych następców – F50, Enzo, LaFerrari i aktualnie wchodzi do sprzedaży najnowszy przedstawiciel tej serii, czyli hybrydowe SF90 Stradale o mocy 1000 KM. Dziś nie myśli się za bardzo, jak będzie wyglądał następca tego modelu, jednak wizualizację tego modelu (lub jeszcze następnego w kolejności) postanowił stworzyć wybitny polski projektant samochodów Paweł Breshke Czyżewski, znany m.in. z projektów pojazdów dla nadchodzącej gry Cyberpunk 2077.

Auto wygląda fantastycznie i widać tu mieszankę wielu supersamochodów połączonych z klasycznymi liniami dawnego Ferrari F40. Z tyłu widzimy kultowy spoiler łączący dwa boki pojazdu, podłużną listwę LED w stylu Lamborghini Centenario lub Pininfariny Battista, pionowe końcówki wydechu i masywny dyfuzor. Do tego szerokie tylne koła i masywne nadkola nadają całości unikatowego wyglądu.

Z przodu widzimy znany design Ferrari w nieco nowocześniejszej formie ze szczyptą Lamborghini. Niemalże cały przedni pas to podłużne lampy LED, a zderzak to wielkie wloty powietrza, który dynamicznie łączy się z przednią maską. Mamy tutaj równie masywne nadkola, dzięki czemu auto wygląda bardzo agresywnie.

2055 Ferrari F42 by Paweł Breshke Czyżewski

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Behance

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz