Zdjęcia szpiegowskie

Ford Puma ST podbija tor Nürburgring

Auto przechodzi swoje ostatnie testy. Premiera powinna mieć miejsce na dniach.

Auto przechodzi swoje ostatnie testy. Premiera powinna mieć miejsce na dniach.

Przy odrobinie szczęścia spotkacie już Forda Pumę na publicznych drogach. Na ten czas jednak auto dostępne jest jedynie w standardowej wersji, Ford trzyma w zanadrzu usportowioną wersję ST, która powinna świętować swoją premierę w najbliższym czasie. O tym, że maszyna gotowa jest do debiutu, najlepiej świadczą jej zdjęcia z testów na torze Nürburgring.

Samochód sfotografowany został bez jakiegokolwiek strzępka kamuflażu, co pozwala nam przyjrzeć się, jakie zmiany wprowadzone zostały na crossoverze. Wersja ST w bardzo małym stopniu różni się od dostępnej aktualnie wersji ST-Line, do przedniego zderzaka dodany został splitter, tylny zderzak został nieco przemodelowany, a samochód osadzony został na większych kołach z ciekawym wzorem. Ponadto na dachu samochodu zamontowana została antena w kształcie płetwy, a układ wydechowy prawdopodobnie otrzyma inną kocówkę.

Pod maską Pumy ST znajdziemy ten sam silnik, co w Fieście ST, a więc turbodoładowany, trójcylindrowy motor o pojemności 1,5-litra. Dysponuje on mocą 200 koni mechanicznych i 290 Nm maksymalnego obrotu momentowego. 6-biegowa przekładnia manualna przekazywać będzie napęd na przednie koła maszyny, prędkość 100 km/h na liczniku powinniśmy zobaczyć w czasie krótszym niż 6 sekund.

Premiera auta powinna mieć miejsce na dniach, do salonów Ford Puma ST trafi prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

2021 Ford Puma ST na torze Nürburgring – zdjęcia szpiegowskie maj 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz