Nowy Lexus na bazie Toyoty Yaris Cross?

Byłby to najmniejszy pojazd w ofercie producenta.

Byłby to najmniejszy pojazd w ofercie producenta.

Pod koniec zeszłego miesiąca Toyota zaprezentowała nowe dziecko z rodziny Yaris. Do oferty producenta dołączył Yaris Cross czyli SUV z segmentu B, który w przyszłym roku powalczy z Skoda Kamiq, Hyundai Kona, Renault Captur, czy Fiat 500X. Według najnowszych plotek, w tej kategorii wagowej w ciągu najbliższych lat zobaczyć możemy kolejnego zawodnika, który nosić będzie na grillu literę L.

Informacja ta pochodzi z portalu Autohome. Odpowiednik premium Toyoty Yaris Cross otrzymać ma przydomek BX i pojawić ma się na ulicach w 2023 roku. Lexus zaadaptować ma całą bazę z maszyny Toyoty i przyozdobić ją swoim nadwoziem oraz wnętrzem, nie zabraknie więc dużego grilla w kształcie klepsydry, świateł o ostrej linii i wysokiej jakości wykończenia poszczególnych elementów.

Ta sama płyta podłogowa oznacza, że samochody dzielić będą ze sobą jednostki napędowe. Tym samym pod maską Lexusa BX z pewnością zobaczymy 1,5-litrowy motor z trzema cylindrami połączony z pojedynczym silnikiem elektrycznym. Ich łączna moc to 116 KM.

Jeżeli plotki okażą się być prawdziwe i auto rzeczywiście wejdzie do oferty japońskiego producenta, to istnieje prawdopodobieństwo, że z czasem zobaczymy je również napędzane energią czysto elektryczną.

2021 Toyota Yaris Cross

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autohome.com.cn

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz