Samochody elektryczne

Kia Stinger zostanie autem elektrycznym?

Coraz więcej wskazuje na to, że samochód pozostanie na rynku, jednak z całkowicie innym układem napędowym.

Coraz więcej wskazuje na to, że samochód pozostanie na rynku, jednak z całkowicie innym układem napędowym.

Kia Stinger przygotowywana jest w tym momencie przez koreańską markę do faceliftingu. Odświeżone auto zobaczymy prawdopodobnie w tym roku, jednak nie wiadomo jak dalej potoczą się losy maszyny.

Pod koniec kwietnia dotarła do nas informacja sugerująca, że samochód nie doczeka się swojej drugiej generacji, a jedyną nadzieją na kontynuację jego historii, jest elektryfikacja układu napędowego. Szef designu marki potwierdził teraz, że jest to najbardziej prawdopodobna droga dla pojazdu.

W miarę jak technologia idzie w kierunku pojazdów elektrycznych i jak zmienia się świat i jego apetyt na tego typu samochody, koncepcja auta prawdopodobnie również musi ewoluować.

Karim Habib, szef designu Kia

Elektryfikacja modelu Stinger zamiast skazania samochodu na wycofanie z oferty jest bardzo odważnym posunięciem ze strony koreańskiego producenta. Nie wiadomo, czy zmiana układu napędowego pozytywnie wpłynie na zainteresowanie pojazdem, a ponadto opracowanie go, bądź dostosowanie tego już gotowego, wymagać będzie sporych nakładów finansowych, co może przełożyć się na cenę gotowego pojazdu.

2021 Kia Stinger GT na zakamuflowanych testach – maj 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Top Gear

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz