2021 BMW Serii 5 – pierwsze spojrzenie na odświeżony model

Nadchodzi całkowicie odświeżona Seria 5.

Nadchodzi całkowicie odświeżona Seria 5.

Najbardziej zauważalną zmianą odświeżonego modelu jest wygląd zewnętrzny. Nadwozie otrzymało całkowicie nowy wyraz na rok 2021. Z przodu pojawił się nowy grill (o dziwo nieprzesadnie duży), który jest szerszy i bardziej muskularny. Reflektory mają nowy design zarówno z przodu, jak z tyłu, zderzaki zostały nieco przestylizowane i wymieniono końcówki układu wydechowego.

Niewielkie zmiany w pozostałych kwestiach spowodowały, że całość auto jest bardziej aerodynamiczne. BMW chwali się, że w wariancie hybrydowym 530e, współczynnik oporu powietrza wynosi tylko 0,27. Flagowy model, wersja M550i z silnikiem V8, posiada teraz w standardzie pakiet aerodynamiczny, by gwarantować jak najlepsze właściwości jezdne.

We wnętrzu zmiany nie są rewolucyjne. Całość wygląda na pierwszy rzut oka po prostu tak samo. Od teraz w standardzie otrzymamy 12,3-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, który w swojej najnowszej odsłonie wpiera Android Auto oraz Apple CarPlay, dzięki czemu możemy korzystać z funkcjonalności smartfona podczas jazdy. Wyświetlacz za kierownicą od teraz również znajdziemy w każdym modelu bez dopłaty.

W kwestii napędu, wszystkie warianty wyposażone w 6-cylindrowe silniki będą teraz wyposażone w miękką hybrydę wykorzystującą układ 48V i elektryczną sprężarkę. Pozwoli to na bardziej płynną jazdę, szybszą reakcję podczas ruszania i mniej nachalny system start-stop. Dodatkowo teraz będziemy mogli się poruszać z prędkością nawet 160 km/h z całkowicie wyłączonym silnikiem.

Wariant hybrydowy 530e otrzymał nową generację układu napędowego z aktualnego 330e. Oznacza to, że całość generuje teraz o 40 KM oraz posiada baterię o podniesionej pojemności do 12 kWh. Moc jednostki spalinowej wynosi 184 KM / 300 Nm, a elektryczny silnik generuje dodatkowe 109 KM / 265 Nm. Przeliczona realna moc to teraz 292 KM i 420 Nm.

Polecany film z naszego kanału

Nowością jest wariant 545e xDrive. Ten wejdzie do sprzedaży w listopadzie 2020 roku i będzie dostęny wyłącznie jako sedan z napędem na wszystkie koła. Posiadał będzie 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 286 KM oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który wpierany będzie elektryczną jednostką o mocy 109 KM i 265 Nm. Łączna moc zestawu w tej konfiguracji to aż 394 KM i 600 Nm, dzięki czemu auto będzie w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy.

Flagowym modelem na początku będzie M550i xDrive. Źródłem napędu będzie 4,4-litrowy silnik V8 o łącznej mocy 530 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na pokładzie nie znajdziemy elektrycznych wspomagaczy w żadnej formie. Auto będzie przyspieszać do „setki” w 3,8 sekundy spełniając przy tym wszystkie aktualne normy emisji spalin.

Jak można się spodziewać, nowa „piątka” będzie posiadać szereg systemów bezpieczeństwa, których większość będzie oferowana w standardzie. Na pokładzie nie zabraknie systemu ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, systemu monitorowania martwego pola, systemu ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd i wiele więcej. Opcjonalnie można zakupić tempomat adaptacyjny, system wspomagania jazdy w korku, który umożliwia jazdę bez użycia rąk oraz przedni system ostrzegania o przekroczeniu pasa ruchu.

Auto wejdzie do sprzedaży już za kilka tygodni. Ceny w Polsce nie zostały jeszcze ogłoszone.

2021 BMW Serii 5

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz