Mercedes Klasy E – po liftingu teraz również Cabriolet i Coupe

Po odświeżeniu sedana i kombi, przyszedł czas na warianty 2-drzwiowe.

Po odświeżeniu sedana i kombi, przyszedł czas na warianty 2-drzwiowe.

Mercedes właśnie kończy odświeżać gamę Klasy E. Po zaprezentowaniu liftingu sedana oraz kombi na początku bieżącego roku, przyszedł czas na pozostałe modele w gamie, czyli Cabriolet oraz Coupe. Te teraz dostępne będą w wersji po odświeżeniu, czyli z nowym wyglądem, nowymi technologiami oraz odświeżonymi jednostkami napędowymi.

Najbardziej zauważalny jest nowy przedni pas. Tu pojawiły się nowe reflektory, odświeżona atrapa chłodnicy, która teraz bardziej przypomina literę „A” oraz poprawione zderzaki. Z tyłu auto wygląda praktycznie tak samo – minimalnie zmieniły się reflektory, jednak ich kształt pozostał w gruncie rzeczy taki sam.

We wnętrzu zmiany są bardziej widoczne. Pojawiła się nowa kierownica z cyfrowymi przełącznikami i podwójnymi sekcjami przycisków funkcyjnych. Od teraz w standardzie otrzymamy topowy system inforozrywki z 12,3-calowym wyświetlaczem, co oznacza, że na pokładzie znajdziemy m.in. w funkcję obsługi głosowej „Hey, Mercedes” oraz nowy touchpad do obsługi. Klienci będą mieli dostępne nowe tapicerki i dekory do wykończenia deski rozdzielczej.

W wyposażeniu standardowym otrzymamy teraz system awaryjnego hamowania, system kamer 360 i zautomatyzowane parkowanie, a także system monitorowania martwego pola.

Mercedes-AMG E53

Pod maską nie znajdziemy większych rewolucji. Aktualnie ujawniono dane wyłącznie wariantu E450 oraz E53 AMG. Ten pierwszy posiadać będzie 3-litrowy silnik 6-cylindrowy o mocy 365 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wpierany będzie on przez elektryczną sprężarkę znaną w Mercedesie jako EQ Boost, dzięki czemu samochód będzie lepiej korzystał z technologii Start-Stop i dynamiczniej ruszał ze startu zatrzymanego. Napęd będzie przekazywany wyłącznie na tylne koła lub na obie osie za pośrednictwem 9-stopniowego automatu.

Wspomniany sportowy wariant z logotypem AMG wykorzystywać będzie tę samą jednostkę, jednak jej wynosi już 435 KM oraz 520 Nm. Tutaj też znajdziemy EQ Boost, jednak tutaj występować będzie wyłącznie napęd na wszystkie koła. Nowością będzie poprawiona charakterystyka pracy w trybach jazdy, a w standardzie otrzymamy pneumatyczne zawieszenie.

Cennik nie został jeszcze ujawniony. Ten powinien się pojawić pod koniec czerwca.

2021 Mercedes-Benz Klasy E Cabriolet

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 Mercedes-AMG E53 Coupe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz