BMW M3 i M4 zadebiutują we wrześniu – tylko z manualem i napędem na tylną oś

Wersja z napędem na wszystkie koła pojawi się w 2021 roku.

Wersje z napędem na wszystkie koła i automatyczną skrzynią pojawią się w 2021 roku.

Nowe BMW Serii 4 to aktualnie najgorętszy temat jeśli chodzi o świat BMW. Nowa generacja zadebiutowała w tym tygodniu i nie sposób o niej (o jej nerkach) nie mówić. Niemniej teraz powoli czas rozmawiać o topowych wersjach ze znaczkiem „M”, szczególnie po tym jak pierwszy prototyp został przyłapany całkowicie bez kamuflażu.

Jak donosi BMWBlog, auto ma oficjalnie zostać zaprezentowane dopiero we wrześniu i, jak się okazuje, początkowo pojawi się wyłącznie wersja „Pure”, czyli wariant z manualną skrzynią biegów oraz napędem wyłącznie na tylną oś. To samo dotyczy BMW M3, gdyż oba samochody zostaną zaprezentowane na tym samym wydarzeniu.

2021 BMW M3

M3 i M4 w wersji Pure mają posiadać ten sam silnik, co pozostałe wersje, czyli 3-litrowy silnik R6, który już teraz dostępny jest m.in. w X3 M. Podczas gdy zwykła wersja będzie posiadać 480 KM, a Competition 509 KM, odmiana Pure będzie miał zmniejszoną moc do 460 KM. Mniejsza o 20 KM moc jest podyktowana ograniczeniami manualnej skrzyni biegów.

Warto zaznaczyć, że BMW M3 najpewniej będzie posiadało ten sam przedni pas, co BMW M4, czyli pojawią się ogromne nerki na całej wysokości przedniego pasa. Widzieliśmy to już wielokrotnie na zdjęciach szpiegowskich i jedyną różnicą między M3 i M4 najpewniej będzie wzór listw nerek – na najnowszym zdjęciu (dostępne powyżej) widzimy, że M3 ma pionowe listwy zamiast horyzontalnych.

2021 BMW M4 – zdjęcia szpiegowskie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMWBlog

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz