Nowy Dodge Charger SRT Hellcat Redeye zaoferuje nam 808 KM

Nowy Dodge Charger SRT Hellcat Redeye zaoferuje nam 808 KM,a tym samym może powalczyć o miano najszybszego seryjnego sedana na świecie.

Pojazd może powalczyć o miano najszybszego seryjnego sedana na świecie.

Dodge może pochwalić się w swojej ofercie potężnymi sedanami, które zachwycają swoimi parametrami. Niedawno pisaliśmy o Dodge-u Charger SRT Hellcat, który został podkręcony przez Hennessey do zawrotnych 1027 KM. Teraz marka zaprezentowała potężniejszą wersję Hellcata oznaczoną szyldem „Redeye”.

Najnowszy Dodge Charger SRT Hellcat Redeye jest najpotężniejszym seryjnie produkowanym sedanem na świecie, lecz teoretycznie nie najszybszym. Tytuł ten należy do Alpiny B7, która potrafi rozpędzić się o nieco ponad 3 km/h więcej od Redeye. Niemniej jednak, ze względu na osiągi, marka nazywa go najszybszym seryjnie produkowanym pojazdem w swoim nadwoziu.

Pod jego maską spoczął 6,2-litrowy motor V8 znany z modelu Dodge Charger SRT, niemniej jednak został on w pewnym stopniu zmodyfikowany. Otrzymał mocniejsze tłoki i korbowody, unowocześniony układ zaworowy, ulepszony układ paliwowy i smarny, a także 2,7-litrowe turbodoładowanie. Wszystko to pozwoliło wygenerować zawrotne 808 KM mocy oraz 959 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik jest również wyposażony w system Demon’s Power Chiller, a także w funkcję Race Cooldown, która pomaga ograniczyć przenikanie ciepła między przejazdami na lokalnej listwie oporowej.

Silnik współpracuje z 8-biegową przekładnią automatyczną z ulepszonym przemiennikiem momentu obrotowego, który lepiej radzi sobie z wyższymi parametrami motoru. Dodatkowo na pokład maszyny trafiły wytrzymałe, stalowe wały podpierające i 41-wpustowe półosie zapewniające większy moment obrotowy w porównaniu z Hellcat-em.

Dzięki wszystkim tym zmianom Dodge Charger SRT Hellcat Redeye może rozpędzić się maksymalnie do prawie 327 km/h, a wcześniej wspomniana Alpina osiąga prędkość 330 km/h. Jak widać, Redeye może nie zasługuje na tytuł najszybszego sedana pod względem prędkości maksymalnej, lecz na dystansie 1/4 mili nie ma sobie równych. Przejechanie tej odległości zajmuje mu jedynie 10,6 sekundy i pozwoli rozpędzić się do prawie 207 km/h, natomiast sprint 0-96 km/h wykona w zaledwie 3 sekundy. Dodatkowo Redeye prześcignie swojego „bazowego brata” na dystansie 2,1-mili o 1,2 sekundy. Marka nie podała jednak, na jakich oponach model osiągnął powyższe czasy, niemniej jednak sam pojazd sprzedawany jest z uniwersalnym ogumieniem Pirelli 305/35ZR-20.

2021 Dodge Charger SRT Hellcat Redeye

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz