A co gdyby połączyć Forda F-150 Raptor z Mustangiem?

Wizję Forda Mustanga Raptora postanowił przygotować portal KDesign.

Wizję Forda Mustanga Raptora postanowił przygotować portal KDesign.

Wizualizacje często skupiają się na przedstawieniu danego modelu bez kamuflażu, czy też naniesieniu pewnych zmian na istniejący model. Oczywiście czasem powstają również mniej lub bardziej absurdalne wizję modeli, które raczej nigdy by nie powstały. Do jednej z nich należy mieszanką Forda F-150 w wersji Raptor z Fordem Mustangiem. Niemożliwe? A jednak.

Za tę niecodzienną wizualizację odpowiada portal KDesign, które niedawno opracowało wizję Forda Pumy właśnie w wersji Raptor. Pojazd prezentował się dość ciekawie i miał nawet pewnie minimalne szanse na trafienie na linie produkcyjne. Jednak połączenie dwóch, zupełnie różnych modeli i nazwanie powstałego dzieła Fordem Mustangiem Raptor jest dość intrygujące i mało realne.

Ford F-150 otrzymał od swojego sportowego brata całą przednią część pojazdu z kratką grilla, maską oraz światłami, przez co prezentuje się dość ciekawie. Dodatkowo tradycyjny znaczek mustanga został zastąpiony ogromnym napisem „FORD”, który zajął praktycznie całą kratkę i niezbyt dobrze komponuje się z jej wielkością. Muszą przyznać, że zabieg ten jest bardzo ciekawy, aczkolwiek nie zdecydowałbym się na zakup takiego samochodu, gdyż wygląda zbyt nienaturalnie. Może, gdyby wprowadzić dodatkowe zmiany w przedniej części pojazdu, to wyglądałby on lepiej i realniej.

Tak jak wcześniej wspomniałem, szansa, że rzeczywiście postanie taki model jest praktycznie zerowa, zwłaszcza, że Ford wprowadził rewolucyjny wygląd w nowym F-150. Dodatkowo model ten jest jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów w USA. Warto jednak dodać, że zapewne doczekamy się rozszerzenia gamy modelu o wersję Raptor, która znajdzie wielu swoich zwolenników zza oceanem.

Wiele wskazuje również na to, że oprócz Forda F-150 w wersji Raptor, amerykańska marka powinna również pracować nad innym modelem z tym rozszerzeniem, a mianowicie nad Rangerem. Najmniejsza ciężarówka w ofercie Forda powinna zostać wyposażona w Ameryce w V6 pod maską, zaś na inne rynki trafi z mocnymi dieslami.

2020 Ford F-150

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: KDesign via Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz