Hyundai Kona Electric z dopłatami rządowymi

Hyundai przygotował 70 samochodów w wersji wyposażenia Style, które są objęte dopłatami rządowymi do zakupu pojazdów elektrycznych.

Hyundai przygotował 70 samochodów w wersji wyposażenia Style, które są objęte dopłatami rządowymi do zakupu pojazdów elektrycznych.

Dopłaty rządowe do zakupu pojazdów elektrycznych mają zachęcić niezdecydowanych klientów na przejście z konwencjonalnego napędu na silniki elektryczne, które są zdrowsze dla środowiska. Niestety jednak nie wszystkie pojazdy z tym napędem objęte są owymi dopłatami, jedynym elektrycznym SUV-em, dla którego będziemy mogli liczyć na dofinansowanie jest Hyundai Kona Electric.

„Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, którzy chcieliby skorzystać z programu dopłat rządowych „Zielony Samochód” do samochodów elektrycznych, Hyundai przygotował pulę bogato wyposażonych samochodów Kona Electric w wersji Style” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym południowokoreańskiej marki.

Marka przygotowała zaledwie 70 egzemplarzy, które dzięki upustom w wysokości 50.000 złotych objęte zostały 15% dofinansowaniem. Ostateczna cena, jaką przyjdzie nam za nie zapłacić uzależniona jest od wybranego przez nas koloru, który również ograniczony jest do danej puli egzemplarzy. Do sprzedaży trafi 30 pojazdów w bazowym kolorze Galactic Gray, 20 kolejnych w barwie Chalk White, zaś po 10 egzemplarzy przypadnie w lakierze Dark Knight i Pulse Red. W przypadku pierwszego koloru bazowa cena wynosi 124 502 złotych, która po dodaniu rządowych opłat spada do 105 826,70 złotych. W przypadku pozostałych kolorów będziemy musieli zapłacić nieco więcej, gdyż cena pojedynczego egzemplarza po uwzględnieniu dopłat wynosi 106 198,15 złotych.

We wnętrzu Hyundaia Kona Electric spoczął silnik elektryczny generujący moc 136 KM, który pozwala rozpędzić elektrycznego SUV-a do „setki” w 9,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 km/h. Motor ten zasilany jest akumulatorem litowo-polimerowym o pojemności 39,2 kWh, który pozwala przejechać do 289 km w cyklu miejskim oraz 407 km w cyklu mieszanym.

Samochód został również wyposażony w opcję szybkiego ładowania, która przy użyciu wtyczki o mocy 50 kW pozwala naładować akumulator do 80 procent w 57 minut. Używając domowego gniazdka w pełni naładujemy akumulator dopiero w 19 godzin, lecz możemy skrócić ten czas korzystając z ładowarki pokładowej o mocy 7,2 kW do 6 godzin i 10 minut.

Wersja Style standardowo wyposażona jest w m.in kamerę cofania, tylne czujniki parkowania, skórzaną kierownicę, tempomat z ogranicznikiem czy też fotel kierowcy z elektryczną regulacją podparcia lędźwiowego. Dodatkowo na pokład maszyny trafiło kilka systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy pokroju: systemu mocowania foteli dziecięcych Isofix w tylnych fotelach, systemu kontroli zjazdu i podjazdu, asystenta utrzymywania pasa ruchu, czy też system monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy oraz automatycznie włączane światła.

Jeżeli jesteście chętni na zakup któregokolwiek z dostępnych egzemplarzy, to musicie się śpieszyć, tak jak wcześniej wspomniałem, w atrakcyjnej cenie oferowanych jest jedynie 70 pojazdów.

2020 Hyundai Kona Electric

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Hyundai

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz