Samochody elektryczne

Tajemniczy prototyp Volvo P1800 przyłapany na zakamuflowanych testach

Model ten został oparty na prawie 60-letnim coupe szwedzkiej marki.

Model ten został oparty na prawie 60-letnim coupe szwedzkiej marki.

Volvo P1800 w jest kultowym klasycznym coupe szwedzkiej marki, które w przyszłym roku będzie świętowało swoje 60. urodziny na rynku motoryzacyjnym. Niestety przez sześć dekad model nie doczekał się swoistego następcy, który mógłby kontynuować jego sukces. Być może Volvo planuje przygotować specjalną edycję odświeżonego P1800 bądź limitowaną serię kilku odmłodzonych egzemplarzy.

Polecany film z naszego kanału

Szpiedzy motoryzacyjni współpracujący z portalem Motor1 przyłapali na zakamuflowanych testach samochód, który przypomina kultowe Volvo P1800. Od razu pojawiły się liczne spekulacje oraz teorie, gdyż szwedzka marka nie informowała, aby pracowała nad tego typu projektem. Nie wiadomo również, czy samochód ten należy stricte do Volvo, czy też nie jest jakąś zewnętrzną inicjatywą. Przyjrzyjmy się jednak samemu projektowi oraz zbierzmy wszystkie poznane informacje.

Przyłapany egzemplarz bazuje na P1800, lecz doczekał się pewnych zmian, które zostały starannie ukryte pod grubą warstwą kamuflażu, co uniemożliwia dokładniejsze przyjrzenie się modelowi. Samochód otrzymał poszerzone nadkola, błotniki, a także szersze opony, a przy jego tylnym zderzaku nie dojrzymy końcówek układu wydechowe. Czyżby odświeżone P1800 było pojazdem elektrycznym?

O samym modelu wiemy, że został on zarejestrowany jako czerwony P1800 i należy do Mattiasa Evenssona, który jest obecnie szefem rozwoju silników w Cyan Racing. Firma ta jest oficjalnym partnerem przedsiębiorstwa Geely w dziedzinie sportów motorowych, które to jest właścicielem zarówno Volvo jak i Polestara. Wcześniej testowany prototyp należał do Jonasa Christiana Dahla, który jest dyrektorem generalnym w Cyan Racing, a wcześniej związany był z Polestarem.

Jak widać, wiele wskazuje na to, że w rzeczywistości testowany P1800 jest w mniejszym bądź większym stopniu związany ze szwedzką marką, o czym świadczyć może również użyty kamuflaż, który jest podobny do tego, jaki stosuje w swoich nowych samochodach Volvo. Nie zdziwiłoby nas, gdyby marka przygotowała specjalny pojazd na 60. urodziny kultowego coupe, bądź byłaby to ściśle limitowana edycja specjalna tego modelu. Innym scenariuszem jest również możliwość przygotowywania przez Volvo możliwość autoryzowanej wymiany silnika spalinowego w klasyku na elektryczny odpowiednik.

Prototyp P1800 – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz