Mercedes CLE zaplanowany na 2023 rok?

Zadaniem samochodu będzie zastąpienie czterech innych modeli w gamie producenta.

Zadaniem samochodu będzie zastąpienie czterech innych modeli w gamie producenta.

W ostatnim czasie wiele marek motoryzacyjnych zadeklarowało ograniczenie swojej oferty modeli oraz przeniesienie podobnych do siebie maszyn na jednakowe płyty podłogowe w celu zmniejszenia kosztów produkcji. Wśród producentów, którzy zadeklarowali takie podejście jest Mercedes-Benz, teraz dotarły do nas pierwsze pogłoski mówiące o tym, jak wyglądać będzie cięcie oferty przez firmę.

Według portalu Autoblog.it w 2023 roku zadebiutować ma Mercedes CLE, który wypełni lukę pomiędzy Mercedesem CLA oraz CLS. Auto zobaczyć mamy w nadwoziu sedana, coupe, shooting brake oraz jako kabriolet, na start pod maską znaleźć mają się silniki diesla o pojemności 2-litrów wspomagane miękką hybrydą. Napęd przekazywany będzie na tylną oś, bądź na wszystkie koła pojazdu.

Chociaż może wydawać się, że samochód znacznie rozszerzy ofertę Mercedesa, to jego nadejście oznaczać będzie zniknięcie z portfolio Mercedesa Klasy C w nadwoziu coupe oraz kabriolet oraz Klasy E w nadwoziu coupe oraz kabriolet i są to tylko wstępne domysły.

Na ten czas jest to tylko pogłoska, jednak mając na uwadze deklaracje niemieckiego producenta o ograniczaniu oferty, coś może być na rzeczy. Na ten czas marka pracuje jeszcze normalnie nad nową linią Mercedesa Klasy C, jednak może to być ostatnie wydanie auta w pełnej ofercie. O wszystkim przekonamy się z czasem.

2021 Mercedes-Benz Klasy C – zdjęcia szpiegowskie lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autoblog.it

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz