Toyota Supra z manualną skrzynią biegów

Według niepotwierdzonych informacji, Toyota Supra otrzyma manualną skrzynię biegów oraz topowy wariant GRMN

Według niepotwierdzonych informacji, Toyota Supra otrzyma manualną skrzynię biegów oraz topowy wariant GRMN

Toyota Supra należy do jednych z dość ciekawych modeli na rynku, które zapewniają kierowcy świetne doznania z jazdy. Niedawno krążyły pogłoski o nadchodzącej topowej odmianie GRMN, która generowałaby 510 KM mocy, lecz nie została ona nadal potwierdzona. Jednak według kolejnego japońskiego portalu, model doczeka się tej wersji, a co więcej zostanie w najbliższym czasie wyposażony w manualną skrzynię biegów.

Według portalu Mag X, Toyota będzie co roku ulepszać model, aby utrzymać jego stałe zainteresowanie, a co za tym idzie, będzie ona otwarta na głos klientów. To samo źródło donosi, że fani japońskiej marki wielokrotnie prosili o wyposażenie modelu w manualną skrzynię biegów, a co więcej, Toyota ugięła się pod natłokiem próśb. Niemniej jednak nie podano szczegółowych informacji, kiedy możemy doczekać się trzech pedałów we wnętrzu kultowego coupe. Dodatkowo marka zapowiedziała już zmiany jakie zajdą w przyszłorocznej odmianie modelu, stąd też manualna przekładnia być może znajdzie się dopiero w roku modelowym 2022.

Polecany film z naszego kanału

Mag X również donosi, że wcześniejsze pogłoski o Toyocie Suprze GRMN są prawdziwe i model otrzyma silnik od BMW M3 z podwójnym turbo, który generowałby nawet do 510 KM. Portal donosi także, że bawarska marka nie chce udostępnić Toyocie silnika na stałe, co oznaczałoby, że topowa odmiana Supry byłaby limitowana do zaledwie 200 egzemplarzy i zadebiutowałaby w 2023 roku.

Inna pogłoska mówi, że coupe otrzyma słabszy, turbodoładowany rzędowy silnik, który generowałby 400 KM mocy, co nadal jest sporym zastrzykiem mocy względem bazowych 340 koni mechanicznych. Dodatkowo nowa Supra zostałaby znacząco odchudzona dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego w jej konstrukcji.

2020 Toyota GR Supra od Dähler

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Mag X via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz