Oto Mercedes-Benz Klasy X od polskiego studia Carlex Design

Model otrzymał zupełnie nowy wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny z drewnianymi akcentami oraz brązową skórą.

Model otrzymał zupełnie nowy wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny z drewnianymi akcentami oraz brązową skórą.

Polskiego studio Carlex Design prezentowało nam już wiele nietypowych projektów, a wśród nich mogliśmy znaleźć Mercedesa-AMG GT R Pro Tattoo Edition z niesamowitym wnętrzem. Tym razem firma postanowiła wziąć na swój warsztat Klasę X i nadać jej zupełnie nowy wygląd.

Mercedes-Benz Klasy X Yachting Edition został przygotowany przez oddział Pickup Design, który całkowicie odmienił potężną ciężarówkę. Najbardziej rzuci nam się w oczy sposób malowania pick-upa, nadwozie Klasy X zostało pomalowane białym, połyskującym lakierem, a jego górna część przybrała odcień brązu. Ten sam kolor znalazł się również w okolicy grilla oraz w bocznej części pojazdu, gdzie został wyposażony również w napis „Yachting Edition”.

Idąc dalej możemy zauważyć, że paka pick-upa została wykończona drewnem, które z pewnością jest mniej wytrzymałe i łatwiej ulegnie uszkodzeniom niż zwykła wykładzina, czy plastik. Niemniej jednak wątpimy, by właściciel był zainteresowany pakowaniem czegokolwiek do „łóżka” samochodu.

Wnętrze zostało również wykonane w podobnym stylu, drewniane akcenty znalazły się na desce rozdzielczej oraz kierownicy, a brązowa skóra powędrowała na siedzenia, gałkę zmiany biegów, hamulec ręczny, konsolę środkową oraz panele drzwi. Skóra ta idealnie komponuje się z brązową Alcantarą, która znalazła się na górnych listwach drzwi, desce rozdzielczej i ramionach kierownicy. Całość dopełniają niestandardowe fotele, których środkowa część została pokryta czarną Alcantarą, a także drewniane „dywaniki” w przednim i tylnym rzędzie siedzeń.

Z pewnością Mercedes-Benz Klasy X Yachting Edition będzie wyróżniał się na drodze, a utrata jego walorów praktycznych jest niewielka względem uzyskania niesamowitego wyglądu.

Mercedes-Benz Klasy X Yachting Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz