Moto Filmy

Nowe BMW M235i xDrive oblało test łosia

Model zdołał wykonać czysty przejazd dopiero przy prędkości 68 km/h.

Model zdołał wykonać czysty przejazd dopiero przy prędkości 68 km/h.

Pod maską nowego BMW Serii 2 Gran Coupe w jego topowej odmianie M235i znalazł się 2-litrowy motor generujący 306 KM mocy, który pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Silnik ten połączony został z 8-biegową skrzynią Steptronic Sport, która przekazuje całą moc na wszystkie koła.

Niestety test łosia nie okazał się łaskawy dla nowego BMW M235i xDrive. Model zdołał wykonać czysty przejazd dopiero przy prędkości 68 km/h, co stawia go o poziom niżej od najnowszej generacji Volkswagena Golfa, która zdołała zmieścić się pomiędzy pachołkami z kilometrem więcej na liczniku. Każda próba BMW Serii 2 z wyższą prędkością kończyła się fiaskiem, lecz pojazd przy niektórych przejazdach tylko nieznacznie wypadał z planowego toru jazdu.

Według wykonujących test kierowców, M235i xDrive nie może poszczycić się zbytnią zwinnością, lecz bardzo dobrze reaguje na nagłe ruchy kierownicą. Problem może tkwić również w oponach, w jakie zostało wyposażone BMW. Testerzy twierdzą, że ogumienie Bridgestone Turanza T005 kompletnie nie radzi sobie przy teście łosia i zawsze pojazd w nie obuty uzyskiwał dość kiepskie rezultaty. Opony te bardzo łatwo się ślizgają, przez co samochód zbacza z wyznaczonego toru jazdy, a w wewnątrz odczuwalne są silne wibracje, co możemy zaobserwować na ujęciu z kamery znajdującej się w kokpicie. Możemy również zobaczyć, że podczas załączenia się systemu ESC światła stopu nie zaczynają się świecić.

Nowe BMW M235i xDrive oblało test łosia

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz