Oto jak mogłoby wyglądać nowe Porsche 959

Wizualizacja została oparta na modelu Porsche 911 Turbo S.

Wizualizacja została oparta na modelu Porsche 911 Turbo S.

Porsche 959 zadebiutowało w 1985 roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Powstało w celu uzyskania homologacji i możliwości startów przez Porsche w wyścigach Grupy B. Pojazd ten zdecydowanie przyćmiewał konkurencje i był jednym z najnowocześniejszych samochodów na świecie. Wyposażony był m.in. w zawieszenie z możliwością regulacji wysokości oraz zmienny napęd na wszystkie koła.

Z pewnością był to samochód, który wyprzedzał swoje czasy, a teraz graficy komputerowi współpracujący z profilem Instagramowym Futurecarsnow postanowili przygotować wizualizację przedstawiającą Porsche 959 we współczesnym wydaniu.

Wizja ta została oparta na modelu Porsche 911 Turbo S, który idealnie pasuje do osiągów niesamowitego 959. Stanowi to również pewnego rodzaju hołd dla potężnego silnika, którym był 2,8-litrowy motor generujący zawrotne 450 KM mocy oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W chwili swojego debiutu Porsche 959 było najszybszym seryjnie produkowanym samochodem na świecie.

Przechodząc do samej wizualizacji trzeba przyznać, że graficy nie wprowadzili zbyt wielu zmian względem bazowego 911 Turbo S. Jedyną wprowadzoną nowością jest wyposażanie modelu w tylny spojler, który został wyciągnięty z Porsche 959. Niezależnie jednak od zastosowanych zmian wizualizacja ta idealnie łączy w sobie sportowy charakter 959 jak i nowoczesność i potęgę Porsche 911 Turbo S.

Oczywiście jest to tylko wizualizacja, a szansa na odświeżenie legendarnego 959 jest praktycznie zerowa zwłaszcza, gdy trwająca epidemia nie sprzyja organizowaniu wyścigów samochodowych.

2021 Porsche 911 Turbo S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Futurecarsnow

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz