Oto jak może wyglądać nowa generacja Toyoty GT86

Wizualizacja wykonana została w oparciu o najlepsze jak dotąd zdjęcia prototypu.

Wizualizacja wykonana została w oparciu o najlepsze jak dotąd zdjęcia prototypu.

Mało jest samochodów na rynku, które byłyby opisywane tak ciepłymi słowami jak Toyota GT86 oraz bliźniacze Subaru BRZ. Obie maszyny podbiły serca petrolheadów swoimi właściwościami jezdnymi, prowadzeniem i charakterem oraz niewygórowaną ceną. Nic więc dziwnego, że informacja o powstaniu drugiej generacji aut w lutym zeszłego roku wywołała niemałą euforię. Długo czekaliśmy na pierwsze zdjęcia zakamuflowanych prototypów na publicznych drogach, jednak te ostatecznie trafiły do sieci w zeszłym miesiącu.

Ambitni graficy z portalu Motor1 nie kazali nam długo czekać i już teraz pokazać możemy wam pierwszą wizualizację prezentującą nadchodzącą Toyotę GR 86 oraz Subaru BRZ.

Polecany film z naszego kanału

Maszyna przypomina nam połączenie starego wydania auta z pewnymi naleciałościami z Toyoty Supry. Z GT86 zachowany został duży, przedni grill oraz odstające tylne światła, linia dachu, boczne przetłoczenia oraz częściowo przednie reflektory przynoszą już na myśl nową Suprę.

Warto wspomnieć, że w Toyocie samochód przemianowany zostanie z GT86 na GR 86, co oznacza, że za powstawanie pojazdu odpowiedzialny jest sportowy oddział japońskiej marki i zasili on jego ofertę obok GR Supry i GR Yarisa. W Subaru maszyna najprawdopodobniej dalej nosić będzie miano BRZ. Jak na ten czas wiemy bardzo niewiele na temat auta, jednak posiadać ma on więcej mocy niż poprzednik, przy zachowaniu wolnossącego silnika.

Według plotek premiera pojazdu ma mieć miejsce na lato przyszłego roku, w sprzedaży zobaczymy je rok później.

2022 Toyota GR 86/Subaru BRZ – wizualizacja od Motor1

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2022 Subaru BRZ – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz