Oto jak może wyglądać nowy Hyundai Kona N

Pod maską najpewniej zobaczymy 2-litrowy silnik znany z i30 N.

Pod maską najpewniej zobaczymy 2-litrowy silnik znany z i30 N.

Na początku września południowokoreańska marka zaprezentowała odświeżonego Hyundaia Kona wraz z usportowioną odmianą N-Line. Jednak topowa odmiana N nie została wtedy ujawniona, stąd też nadal wyczekujemy jej z niecierpliwością. Graficy współpracujący z portalem Motor1 postanowili przygotować wizualizację przedstawiającą ten model, która została oparta na licznych zdjęciach szpiegowskich.

Hyundai wprowadził już sporo zmian do Kony N-Line, stąd też graficy jedynie dodają modelowi nieco agresywniejszego charakteru. Pojazd otrzymał bardziej wyeksponowane nadkola, które doczekały się plastikowej wstawki przeciągniętej od przedniego splittera do tylnego zderzaka. Dodatkowo sam przedni zderzak otrzymał nieco bardziej kwadratowy kształt, a dach pojazdu został zwieńczony potężniejszym spojlerem.

Jednak ważniejsze jest to, co znajdzie się pod maską nowej Kony N. Najnowsze pogłoski sugerują, że będzie ona dzieliła jednostkę napędową z nowym i30 N, a mowa tu oczywiście o 2-litrowym silniku z turbodoładowaniem, który będzie generować 250 lub 275 KM w wersji Performance. Dodatkowo motor ten będzie połączony opcjonalnie z 8-przekładniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, a w standardzie otrzymamy 6-stopniowy manual.

Hyundai nie podał jeszcze przybliżonej daty premiery nowej Kony N, lecz możemy sądzić, ze powinna ona nastąpić w przeciągu najbliższych tygodni zwłaszcza, że pozostali członkowie jej rodziny zostali już oficjalnie ujawnieni.

2022 Hyundai Kona N – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz