Nareszcie! Poznajcie nowe BMW M3 i BMW M4

Na ten moment musieliśmy czekać bardzo długo, jednak już są. Oto pierwsze zdjęcia nowych sportowych BMW - M3 i M4.

Na ten moment musieliśmy czekać bardzo długo, jednak już są. Oto pierwsze zdjęcia nowych sportowych BMW – M3 i M4.

Premiera nowych modeli serii M dłuży się i dłuży. Od ponad roku zasypywani jesteśmy zdjęciami szpiegowskimi nowych M3 i M4, jednak BMW było nie ugięte i nie pokazało nic oficjalnie. Kilka dni temu mogliśmy podziwiać pierwsze zapowiedzi, jednak wciąż to nie to, co cały samochód. Dziś nadal wszystko jest nieoficjalne, jednak do Internetu trafiło kilka pierwszych zdjęć prezentujących nowe modele z praktycznie każdej strony, w tym wnętrze.

Polecany film z naszego kanału

Na pierwszych prasowych zdjęciach, które wyciekły za pośrednictwem Instagrama oraz forum BMW Blog, możemy podziwiać M3 w zielonym lakierze oraz M4 w jaskrawym żółtym kolorze. Oba samochody mają ten sam przód i dość kontrowersyjne pionowe nerki. Obok nic małe wloty powietrza, uproszczone reflektory i przetłoczenia ciągnące się przez maskę na dalszą część samochodu.

Z tyłu oba samochody posiadają masywne dyfuzory, cztery rury wydechowe w klasycznym dla tych serii układzie oraz delikatny czarny spojler. Światła zostały nieco przyciemnione, a oba modele posiadają czarne wykończenie w postaci luterek, dokładek do przedniego zderzaka, progów, dachu oraz przednich bocznych przelotów powietrza z emblematem odpowiednim dla danego auta.

W galerii poniżej możemy podziwiać pierwsze zdjęcie prezentujące wnętrze nowego BMW M4. Widzimy na nim kubełkowe fotele wykończone włóknem węglowym oraz niebiesko-żółtą skórą. Same wnętrze posiada teraz nową kierownicę z czerwonymi przyciskami M oraz czerwonym włącznikiem silnika.

Na poprzednich zdjęciach szpiegowskich oraz przedsmaku opublikowanym przez BMW podziwiać mogliśmy kubełkowe fotele z innej perspektywy oraz gałkę, 6-stopniowej manualnej skrzyni biegów.

Możemy się spodziewać, że pod maską znajdzie się znany 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik rzędowy z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 480 KM mocy w standardowej wersji, zaś topowa odmiana Competition zaoferuje nam 510 KM mocy, lecz będzie ona oferowany tylko i wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.

Nowe BMW M3 i M4 zadebiutują już jutro, 23. września, jednak to nie koniec nowości. Bawarska marka pracuje również nad całkowicie nowym BMW M3 Touring, które powinniśmy zobaczyć w przeciągu najbliższych trzech lat.

2021 BMW M3

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 BMW M4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz