McLaren 765LT z jeszcze lepszymi osiągami

Pojazd przewyższył początkowe założenia marki i będzie mógł pokonać dystans ćwierć mili w czasie poniżej 10 sekund.

Pojazd przewyższył początkowe założenia marki i będzie mógł pokonać dystans ćwierć mili w czasie poniżej 10 sekund.

McLaren słynie z produkowanie superszybkich samochodów, które potrafią zaskakiwać swoimi osiągami, a najnowszy model zaskoczył nawet samych inżynierów. McLaren 765LT trafił właśnie do produkcji i z tej okazji brytyjska marka opublikowała notkę prasową, w której chwali się ostatecznymi osiągami swojego pojazdu.

Kiedy McLaren 765LT został oficjalnie zaprezentowany i ruszyła jego przedsprzedaż to marka zapewniała, że będzie on mógł wykonać sprint do „setki” w lekko ponad 2,7 sekundy, a osiągnięcie prędkości 200 km/h zajmie mu zaledwie 7,2 sekundy. Jednak według najnowszego komunikatu prasowego, ostatni czas spadł ostatecznie do aż 7 sekund, a co więcej pokonanie dystansu ćwierć mili ma zająć McLarenowi jedynie 9,9 sekundy. Oczywiście mogliśmy spodziewać się takiego rezultatu, gdyż McLaren 720S, na którym został oparty 765LT, osiągał podobne rezultaty, więc nie jest to dla nas zbyt duże zaskoczenie.

Należy jednak pamiętać, że rzeczywiste osiągi McLarena mogą się jeszcze poprawić. Jak już wcześniej wspomnieliśmy 720S osiągał podobne rezultaty, a był nieznacznie cięższy oraz słabszy o 45 KM, stąd też 765LT może jeszcze nas zaskoczyć. Został on wyposażony w potężny 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje zawrotne 765 KM mocy i waży zaledwie 1229 kilogramów.

Nowy McLaren 765LT w ramach roku modelowego 2020 powstanie w nakładzie zaledwie 765 egzemplarzy, a pierwsze pojazdy trafią do swoich właścicieli pod koniec września.

2020 McLaren 765LT – najnowsze fotografie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: McLaren

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz