Oto jak mogłaby wyglądać Tesla CyberCoupe

Kanciaste sportowe coupe nie brzmi zbyt przekonująco.

Kanciaste sportowe coupe nie brzmi zbyt przekonująco.

Zeszłoroczna premiera Tesli Cybertruck z pewnością przyniosła motoryzacji pewien powiew świeżości, gdyż żaden inny pojazd nie był nawet w najmniejszym stopniu podobny do wytworu amerykańskiej marki. Jednak znalazła ona sowich wielbicieli, którzy wypełnili książki zamówień, dlatego też pojawia się pytanie, czy inne warianty nadwozia również zdobyłyby sporą popularność. Odpowiedź na to pytanie postanowił przygotować grafik Matteo Gentile, który opracował sportowe coupe oparte na CyberTrucku.

Nietypowy pojazd został nazwy CyberCoupe i jest to nic innego jak kanciaste, sportowe i w pełni elektryczne coupe. Choć wygląda, jakby Tesla zatrudniała do działu projektowego dzieci, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z edukacją, bądź też zamiast profesjonalnych narzędzi do obróbki materiałów używa siekier, to jednak model prezentuje się zdecydowanie lepiej od swojego większego brata.

Pojazd doczekał się nieznacznie realniejszego wyglądu z mniejszą ilością kątów i niższym zawieszeniem. Dodatkowo został wyposażony w większe reflektory i światła tylne, które przyjęły kształt podłużnych LED-owych pasków, a także w niewystające błotniki oraz zdecydowanie mniejsze koła. W efekcie czego otrzymaliśmy nieco futurystyczny wygląd, lecz nie kłuje on w oczy tak, jak ma to miejsce w CyberTrucku.

Choć projekt ten nigdy nie trafi na biurko działu projektowego Tesli, to oferowałby on bezprzyciskowe wnętrze, a obsługa wszystkich funkcji samochodu odbywałaby się przez ogromny wyświetlacz inforozrywki lub poprzez polecenia głosowe.

Tesla CyberCoupe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Matteo Gentile

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz