Oto nowy Hyundai i20 N Line

Pojazd doczekał się bardziej sportowego wyglądu połączonego ze standardowymi jednostkami napędowymi.

Pojazd doczekał się bardziej sportowego wyglądu połączonego ze standardowymi jednostkami napędowymi.

Hyundai stale poszerza gamę dostępnych modeli o kolejne pozycje z topowej rodziny N, czy też usportowionej odmiany N Line. Szyld ten początkowo trafiał do modeli kompaktowych, aby z czasem rozszerzyć się również o sedany, czy nawet pokaźnych rozmiarów SUV-y, a dziś do sportowej rodziny dołączył nowy Hyundai i20 N Line.

Wszystkie modele spod znaku N Line otrzymują usportowiony wygląd, lecz zmiany nie dosięgają jednostek napędowych, tak też stało się z modelem i20. Oznacza to, że pojazd będzie oferowany wraz ze standardowymi jednostkami napędowymi pokroju 1,2-litrowego silnika benzynowego o mocy 84 KM, czy też 1-litowym motorem z turbodoładowaniem, który generuje 120 lub 100 KM mocy. Ten ostatni jest również oferowany wraz z systemem miękkiej hybrydy, który pozytywnie wpływa na spalanie oraz emisje dwutlenku węgla.

Niezależnie od wybranego silnika, Hyundai i20 N Line otrzymał dwie końcówki układu wydechowego, bardziej agresywne zderzaki, czy też nowy zestaw 17-calowym obręczy z dwukolorowym wykończeniem. Usportowiony kompakt będzie również oferowany w kilku różnych kolorach nadwozia zaczynając od Phantom Black, Aurora Grey i Brass, kończąc na Polar White, który opcjonalnie dostępny jest z kontrastującym dachem w lakierze Phantom Black.

Zmiany dosięgnęły również samo wnętrze pojazdu, a do kokpitu trafiły sportowe fotele oraz kierownica z logo N, a sam interior doczekał się metalowych pedałów, kontrastujących czerwonych szwów oraz obszytej skórą gałki zmiany biegów z czerwonymi wstawkami i plakietką N.

Hyundai i20 N Line trafi do sprzedaży w Europie wiosną 2021 roku, a w przyszłym roku powinniśmy również spodziewać się jego topowej odmiany N oferującej około 200 KM mocy. Oprócz podkręconej jednostki napędowej powinna ona zaoferować ulepszone zawieszenie i hamulce, a także ostrzejsze właściwości jezdne.

2021 Hyundai i20 N Line

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz