Hyundai i20 N na kolejnych zwiastunach

Pod jego maskę trafi 1,6-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który zaoferuje nam 204 KM mocy.

Pod jego maskę trafi 1,6-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który zaoferuje nam 204 KM mocy.

Zaledwie tydzień temu południowokoreańska marka zaprezentowała nowego Hyundaia i20 N Line, który trafi do sprzedaży już wiosną przyszłego roku. Jednak jego topowa odmiana N wciąż pozostaje owiana tajemnicą, lecz Hyundai opublikował kolejne zwiastuny przedstawiające nadchodzącego hot hatcha. Dodatkowo wiemy już, jaka jednostka napędowa trafi pod maskę i20 N.

Najnowsze grafiki przybliżają nam nieco wygląd nadchodzącego Hyundaia i w dużej mierze ukazują nam pełen obraz modelu. Nowy i20 N otrzyma zdecydowanie agresywniejszą stylistykę od swojego słabszego brata, na którą składają się większe wloty powietrza oraz pokaźnych rozmiarów splitter. Idąc dalej możemy dostrzec grubsze progi boczne oraz markowe hamulce z rodziny N, a całość zostanie podkreślona przez subtelny spojler dachowy oraz większe końcówki układu wydechowego.

Sam hot hatch będzie najniżej położonym członkiem rodziny i20 i otrzyma dedykowany zestaw 18-calowych obręczy. Podkreśleniem wprowadzonych zmian będzie zastosowanie lakieru Performance Blue, który kontrastować będzie z dachem w kolorze Phantom Black. We wnętrzu natomiast powinniśmy spodziewać się przylegających foteli oraz nowej, sportowej kierownicy, a także kilku dodatków, które wyróżnią i20 N od pozostałych członków rodziny.

Do niedawna wiedzieliśmy jedynie, że pod maskę Hyundaia i20 N trafi jednostka napędowa generująca około 200 KM mocy. Jednak redakcje zagraniczne miały okazję przetestować go w praktyce i donoszą, że do jego wnętrza trafi 1,6-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który zaoferuje nam 204 KM mocy oraz 275 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Będzie on współpracował z 6-biegowym manualem wraz z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Taki zestaw sprawia, że jego waga będzie oscylować w granicy 1200 kg, a sprint 0-100 km/h zajmie mu jedynie 6,7 sekundy i będzie mógł rozpędzić się maksymalnie do 230 km/h.

Do nowego i20 N trafi również wzmocniona kolumna MacPhersona na przedniej osi i mocniejsza belka skrętna z tyłu. Natomiast za siedzeniami w poprzek nadkoli przebiega zdejmowana niska klamra podobna do tej, którą znaleźć możemy w większym i30 N.

Nowy Hyundai i20 N powinien zadebiutować w przeciągu najbliższych tygodni i według zapewnień firmy trafi do sprzedaży już na wiosnę 2021 roku.

2021 Hyundai i20 N Line

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz