Nowa generacja Toyoty Mirai zaoferuje nam do 850 km zasięgu

Pojazd otrzymał również dodatkowe 30 KM mocy oraz napęd na tylną oś.

Pojazd otrzymał również dodatkowe 30 KM mocy oraz napęd na tylną oś.

Pierwsza generacja Toyoty Mirai zaskakiwała swoimi rozwiązaniami technologicznymi i nowoczesnym napędem, niemniej jednak jej wygląd potrafił odstraszyć potencjalnych klientów. Stąd też druga generacja modelu skierowana jest na bardziej luksusowy wygląd, co mogliśmy już wielokrotnie zobaczyć na licznych zdjęciach szpiegowskich. Już teraz od jej oficjalnej premiery dzieli nas zaledwie miesiąc, lecz nasi koledzy z Japonii mieli już okazję przetestować w praktyce jak radzi sobie nowa generacja Mirai, a także dostarczyli nam pokaźnej dawki jej szczegółów technicznych.

Do niedawna widzieliśmy jedynie, że Toyota Mirai oferowana będzie w kolorach Supersonic Red i Hydro Blue oraz doczeka się dodatkowych wersji XLE i Limited. Jednak dzięki materiałom zamieszczonym przez dwóch dziennikarzy motoryzacyjnych z Japonii możemy zgromadzić spory materiał pewnych już informacji.

Obaj dziennikarze byli zachwyceni nowym pojazdem i zwracają szczególną uwagę na luksusowy wygląd modelu oraz jego praktyczność dzięki dużej przestrzeni na nogi z tyłu i pokaźnych rozmiarów bagażnikowi, który dobrze wykorzystuje przestrzeń. Możemy dostrzec również kilka dodatkowych i ciekawych funkcji pokroju składanego przedniego zagłówka, cyfrowej kamery cofania i tylnego panelu dotykowego znajdującego się między siedzeniami.

Jeden z dziennikarzy postanowił również zabrać nową Mirai na krótką przejażdżkę podczas której zwraca uwagę na doskonałe przyśpieszenie samochodu oraz fakt, jak wyjątkowo cicho pracuje jego silnik, co w połączeniu z przeniesieniem napędu na tylną oś dostarcza nam rewelacyjnych doznań z jazdy.

Do niedawna tajemnicą pozostawała również kwestia parametrów jakie będzie oferowała nowa generacja Mirai. W poprzedniej odsłonie mogliśmy liczyć na 151 KM mocy oraz 335 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nasi koledzy z Japonii zdradzi nam, że model doczekał się wzrostu o „około 30” KM, co oznacza, że otrzymamy blisko 182 KM mocy przy idealnym wręcz stosunku rozkładu masy wynoszącym 50:50.

Podczas zeszłorocznej zapowiedzi modelu Toyota wyznała, że pracuje nad 30 procentowym wzrostem zasięgu względem poprzedniej generacji. Jednak udało jej się uzyskać zdecydowanie lepszy rezultat wynoszący aż 850 km na jednym ładowaniu. Należy jednak pamiętać, że wynik ten został obliczony według japońskich norm, które mogą nieznacznie odbiegać od jego realnego rezultatu.

Źródło: LOVECARS!TV!clicccar TV

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz