Zupełnie nowy Hyundai Bayon na pierwszym zwiastunie

Pojazd otrzymał zielone światło do rozpoczęcia produkcji.

Pojazd otrzymał zielone światło do rozpoczęcia produkcji.

Pierwsze wzmianki o wprowadzeniu do oferty Hyundaia kompaktowego SUV-a, który byłby nieznacznie mniejszy od Kony pojawiły się już dwa lata temu. Jednak przez długi czas żadna decyzja nie została podjęta, aż do dzisiaj, gdy południowokoreańska marka opublikowała pierwszy zwiastun nowego Hyundaia Bayon.

Nazwa ta może wydawać Wam się znajoma, gdyż pod koniec sierpnia informowaliśmy, że Hyundai zgłosił znak towarowy Bayon, który byłby przeznaczony tylko i wyłącznie dla Europy, a co więcej trafiłby do samochodu wyposażonego w elektryczny układ napędowy. Jednak najnowsze informacje mogą wydawać się dosyć sprzeczne ze wcześniej wspomnianym znakiem towarowym.

Hyundai nie zdradza zbyt wielu szczegółów, a jego nazwa może pochodzić od miasta Bayonne położonego w południowo-zachodniej Francji. Co więcej krążą informacje, że może on być powiązany z i20, a co za tym idzie kompaktowy SUV mógłby zastąpić i20 Active. Wielkościowo byłby on usadzony pomiędzy mierzącą 4205 mm długości Koną, a wcześniej wspomnianym i20, który mierzy 4040 mm długości. Dodatkowo mógłby on zostać wyposażony tylko i wyłącznie w silniki benzynowe, które mogłyby zostać przeniesione z i20.

Hyundai i20 oferowany jest z czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1,2 litra i mocą 84 KM, podczas gdy jego mocniejszy, 1-litrowy, trzycylindrowy turbodoładowany motor jest dostępny w wersjach o mocy 100 KM lub 120 KM. Możemy jednak sądzić, że zwiększenie rozmiarów modelu, a co za tym idzie dodatkowy wzrost masy skłoni południowokoreańską markę do ograniczenia się do turbodoładowanych jednostek napędowych.

2021 Hyundai Kona Electric

Również stylizacja Hyundaia Bayon pozostaje tajemnicą, a opublikowany zwiastun prezentuje jedynie tylne światła modelu. Ich sygnatura LED występuje w formie bumerangu, a na klapie bagażnika widoczny jest szeroki czerwony pasek podobny do tego, który możemy zobaczyć w i20. Oprócz tego pojazd doczekał się turkusowego lakieru, który być może zostanie zarezerwowany tylko i wyłącznie dla Bayona.

Hyundai zapowiedział, że nowy Hyundai Bayon trafi do Europy w pierwszej połowie 2021 roku, a jego cena powinna być nieco niższa od praktyczniejszej Kony.

2021 Hyundai i20 N Line

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz