Genesis oferuje czujnik do wykrywania oddechu dziecka

Pozwala on wykryć zarówno ruchy nóg lub ramion, jak i najmniejsze ruchy klatki piersiowej spowodowane oddychaniem.

Pozwala on wykryć zarówno ruchy nóg lub ramion, jak i najmniejsze ruchy klatki piersiowej spowodowane oddychaniem.

Najnowsze samochody stawiają coraz większy nacisk na zapewnienie kierowcy, jak i pasażerom najwyższych standardów bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Nic więc dziwnego, że na pokład kolejnych modeli trafiają całkowicie nowe systemy bezpieczeństwa pokroju poduszek powietrznym umieszczonych w oparciach przednich foteli, które znalazły się w nowej Klasie S, jak również podświetlana klamra pasów bezpieczeństwa niedawno opatentowana przez Skodę. Jednak Genesis postanowiło skupić się na zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym i najmniejszym pasażerom.

Południowokoreańska marka należąca do Hyundaia wyposażyła swojego GV70 w umieszczony w podsufitce czujnik radarowy, który pozwala wykrywać nie tylko ruchy nóżek i ramion, lecz nawet najdrobniejsze ruchy klatki piersiowej spowodowane oddychaniem. Z pewnością takie rozwiązanie może oszczędzić nerwów rodzicom, których malutkie dzieci narażone są na bezdechy lub wszelakiej maści problemy z oddychaniem.

Według zapewnień marki, radar ten ma szerszy zakres wykrywania w porównaniu z czujnikiem ultradźwiękowym i może nawet wykryć, czy za tylnymi siedzeniami w przestrzeni bagażowej znajduje się pies. Dodatkowo może on przenikać przez ubrania, koce, foteliki samochodowe, przenośne klatki dla psów i inne niemetalowe materiały, aby wykryć ruch.

Warto również dodać, że nie jest to jedyna innowacyjna funkcja, jaka trafiła do Genesis GV70. Został on również wyposażony w czytnik linii papilarnych, który pozwala na uruchomienie silnika za pomocą przycisku Start&Stop, jak również ułatwia płatności elektroniczne za pośrednictwem Genesis CarPay bez konieczności podawania tradycyjnego hasła. Aplikacja ta pozwala kierowcy na płacenie zarówno za paliwo na stacjach, jak i uiszczenie opłaty parkingowej. Dodatkowo dopiero po wykryciu odpowiedniego odcisku palca system inforozrywki pozwoli wyświetlić informacje osobiste pokroju adresu zamieszkanie jak również książkę telefoniczną.

2022 Genesis G70 – oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Genesis via The Korean Car Blog

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz