ABT podkręciło Audi S3 do 370 KM

To musi nam wystarczyć w oczekiwaniu na RS3.

To musi nam wystarczyć w oczekiwaniu na RS3.

Niemiecka marka wciąż pracuje nad topowym wariantem RS3, który powinien pojawić się w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Mimo, że do jego premiery dzieli nas już zaledwie kilka lub kilkanaście tygodni, to jednak do momentu trafienia modelu do sprzedaży minie jeszcze trochę czasu. Stąd też firma tunerska ABT postanowiła osłodzić nam dłużący się czas oczekiwania na RS3 i przygotowała podkręconą S3, która zaoferuje nam podobną moc co nadchodzące RS3.

Zanim nowe Audi S3 trafiło na warsztat ABT było one napędzane 2-litrowym silnikiem z turbodoładowaniem, który zapewniał 310 KM mocy oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niemiecki tuner postanowił podkręcić go do zdrowych 370 KM oraz 450 Nm momentu obrotowego, co stawia go w bliskim sąsiedztwie nadchodzącego Audi RS3.

ABT postanowiło jednak nie odkrywać swoich kart i nie podało, jak dodatkowa moc wpłynęła na osiągi samochodu. Tradycyjne Audi S3 wykonuje sprint 0-100 km/h w zaledwie 4,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Zapewne dodatkowe 60 KM i 50 Nm pozwoli uzyskać lepszy rezultat, jednak aby poznać dokładny czas będziemy musieli poczekać na oficjalną informację od ABT.

Tuner nie ograniczył się jedynie do jednostki napędowej, lecz przygotował również kilka zmian wizualnych. Podkręcone Audi S3 doczekało się zestawu 20-calowych obręczy z czarnym, pięcioramiennym wzorem. Dostępne są również mniejsze, 19-calowe felgi z miedzianym lub matowo czarnym wykończeniem. Dopełnieniem zmian jest poczwórny układ wydechowy z dużymi 102-milimetrowymi końcówkami, które wyróżnią podkręcony wariant od jego „bazowego” odpowiednika.

2021 Audi S3 od ABT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz