Oto jak może wyglądać nowy Volkswagen Polo GTI

Spodziewamy się znacznego wzrostu mocy względem podstawowego Polo.

Grupa Volkswagena znacząco odświeża gamę swoich modeli i po niedawnym zaprezentowaniu nowej generacji Seata Leona, Skody Octavii oraz Volkswagena Golfa, nadszedł czas, aby zająć się mniejszymi pojazdami. W połowie bieżącego miesiąca został odświeżony Seat Ibiza, a zaledwie kilka dni później Volkswagen zaprezentował facelifting dla swojego Polo. Jednak niemiecka marka nie zaprezentowała wtedy jego topowej wersji GTI, która zadebiutuje dopiero latem.

Oczywiście nie przeszkodziło to grafikom z portalu Motor.es, aby przygotować własna wizję topowego Polo. Wariant GTI otrzymał identyczny projekt zderzaka, co jego większy brat Golf GTI, co oznacza, że znajdziemy w nim zintegrowane LED-owe lampy w kształcie plastrów miodu. Oprócz tego Polo został wyposażony LED-ową listę świetlną, która została pociągnięta wzdłuż przedniej maski, lecz otrzymała dodatkowe czerwone wykończenie świadczące o niecodziennym pochodzeniu modelu.

Tylna część pojazdu również otrzymała kilka zmian, a najważniejszą z nich jest zestaw dwóch końcówek układu wydechowego, które prezentują się zdecydowanie lepiej od swoich fałszywych odpowiedników. Oprócz tego otrzymaliśmy nieco przeprojektowane tylne światła, a z klapy bagażnika zniknął dopisek „Polo”, który został zastąpiony szyldem „GTI”. We wnętrzu spodziewamy się podobnym zmian, co w odświeżonym Polo, co oznacza, że do kokpitu trafi nowy cyfrowy zestaw wskaźników oraz zmienione sterowanie klimatyzacją, które zostało zaczerpnięte z odświeżonego Arteona oraz Tiguana. Oczywiście we wnętrzu nie będzie mogło zabraknąć dodatków w postaci licznych plakietek GTI.

Według krążących pogłosek, pod jego maskę trafi sprawdzony 2-litrowy turbodoładowany silnik generujący 209 KM mocy, czyli o 6 KM więcej, niż jego poprzednia odsłona. Oczywiście stanowi to ogromny zastrzyk mocy względem podstawowej wersji modelu, która została wyposażona w 1-litrowy motor zapewniający jedynie 110 KM mocy.

Odświeżony Volkswagen Polo GTI zostanie zaprezentowany już latem bieżącego roku.

2021 Volkswagen Polo Facelifting

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz